Hyppää sisältöön

 Perussuomalaiset r.p.
2 Alonen Aino eläkeläinen
3 Erola Ville-Petteri liikunta-alueiden hoitaja
4 Hallalehto Olavi eläkeläinen
5 Hiltunen Onni osastonhoitaja
6 Kaivola Simo eläkeläinen
7 Kaitaranta Jari veturinkuljettaja
8 Korva Harri linja-autonkuljettaja
9 Lassila Aarre eläkeläinen, yrittäjä
10 Markkanen Jani päivämestari
11 Mechelin Kalevi telemekaanikko, eläkeläinen
12 Ovaska Harri operaattori
13 Piiroinen Keijo käyttöpäällikkö
14 Pärssinen Anssi tekninen myyjä
15 Räsänen Jouni ylikonemestari
16 Salo Sirkku vientisihteeri, eläkeläinen
17 Sikkilä Sari lähihoitaja
18 Silvennoinen Joona puuseppä
19 Simola Arja lastenohjaaja
20 Venesjärvi Seppo yrittäjä

Suomen Kristillisdemokraatit r.p. (KD) (vaaliliitto: KD+KOK)
21 Laaksonen Pertti kapteeni evp
22 Rissanen Jaakko talouspäällikkö, eläkeläinen

Kansallinen Kokoomus r.p. (vaaliliitto KD+KOK)
23 Aalto Juha kauppatieteiden maisteri
24 Gripenberg Marianna toimistosihteeri
25 Hakonen Saija yrittäjä, toimitusjohtaja
26 Hanhela Jenni sairaanhoitaja AMK
27 Huhtala Anssi tuotantojohtaja
28 Jokinen Ida opettaja, filosofian maisteri
29 Jokinen Kalle kansanedustaja
30 Jussila Tuomo tuotantoesimies
31 Kananen Juho yrittäjä
32 Karinen Jussi diplomi-insinööri
33 Karjalainen Riitta sairaanhoitaja, eläkeläinen
34 Keskevaari Jarmo eduskunta-avustaja
35 Kettunen Jukka diplomi-insinööri, commercial manager
36 Koivisto Kimmo maanviljelijä
37 Lager Mika työnjohtaja, raskas kalusto
38 Leino Vesa yrittäjä
39 Neuvonen-Rauhala Marja-Liisa koulutusjohtaja
40 Pelkonen Veli asiantuntija, diplomi-insinööri
41 Pietilä Matti yrittäjä, kauppatieteiden maisteri
42 Planting Jussi tullitarkastaja
43 Puumala Katja yrittäjä
44 Rainio Marja toimistosihteeri
45 Ritala Leena yrittäjä, asiantuntija
46 Ryynänen Aimo professori, emeritus
47 Sallinen Jarkko erityisluokanopettaja, kasvatustieteen maisteri
48 Seppälä Jarkko talouspäällikkö, yhteiskuntatieteiden maisteri
49 Soinoja Sami upseeri, sotatieteen maisteri
50 Sundvik Kim yrittäjä
51 Törrönen Pekka lehtori, filosofian maisteri
52 Vahe Jussi toimitusjohtaja
53 Venho Lasse yrittäjä
54 Viljanen Markku luonnontieteiden kandidaatti, maanviljelijä
55 Väisänen Timo automyyjä

Suomen Keskusta r.p.
56 Anttila Ari maanviljelijä
57 Heikkinen Sanna kehitysvammaisten hoitaja
58 Hämäläinen Juha tuotantojohtaja
59 Kallio Riku maanviljelijä
60 Kiiveri Tommi kiinteistönhoitaja
61 Koivisto Roope maanviljelijä
62 Koskela Markku agrologi
63 Kyrö Johanna agrologi, tarkastaja
64 Kyrö Reijo eläkeläinen
65 Kyöstilä Mauri maanviljelijä
66 Lonka Riitta parturi-kampaaja, yrittäjä
67 Malmiharju Tapio eläkeläinen
68 Mäkelä Joel yrittäjä
69 Mölsä Jukka tradenomi, maanviljelijä
70 Nieminen Tero yrittäjä
71 Niklander Jorma avainasiakaspäällikkö, eläkeläinen
72 Nyman Pasi toimitusjohtaja
73 Papinaho Sirkka-Liisa terveydenhoitaja
74 Parkkinen Paula bioanalyytikko, ihoterapeutti
75 Rönkkö Ilpo yrittäjä, sähköasentaja
76 Saarinen Ville järjestelmäkoordinaattori
77 Salmén Raimo eläkeläinen, yrittäjä
78 Suuronen Marko myyntipäällikkö
79 Taavila Marko yrittäjä
80 Taavila Siru maatalousyrittäjä, sihteeri
81 Tuiskunen Satu maanviljelijä, agrologi AMK

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
82 Hokkanen Torsti erityisopettaja
83 Hyvönen Arto metallimies, vapaaehtoistyöntekijä
84 Hänninen Jarmo tradenomi
85 Jokinen Jarkko koestaja, pääluottamusmies
86 Järvinen Suvi arkistonhoitaja
87 Katajavuori Ulla lähihoitaja
88 Kettunen Jouni koneasentaja
89 Kirjavainen Keijo yrittäjä, eläkeläinen
90 Koivunen Tuula perushoitaja
91 Laatunen Kirsti apulaisrehtori, eläkeläinen
92 Lahtinen Olavi valvomonhoitaja, eläkeläinen
93 Lehtelä Heli käsityötieteen opiskelija
94 Leino Jorma kiinteistönhoitaja, eläkeläinen
95 Maunula Juho-Pekka lastentarhanopettaja opiskelija
96 Saarinen Niina palveluvastaava
97 Saarinen Mauno linja-autonkuljettaja, eläkeläinen
98 Turunen Timo putkiasentaja
99 Vilja Sini yrittäjä

Vasemmistoliitto r.p.
100 Nieminen Hannu rakennusmies

Vihreä liitto r.p.
101 Avelin Venla ympäristö- ja vesitekniikan insinööri
102 Heinonen Esa sosiaaliohjaaja
103 Hänninen Sanja opiskelija
104 Koistinen Minna vastaava ohjaaja
105 Kutvonen Mikko teknologiajohtaja
106 Vilander Matti tekniikan lisensiaatti

Suomen Kommunistinen Puolue r.p.
107 Kataja Pentti betonimies, herastuomari

Sitoutumaton Orimattila
108 Åkerman Marjut yrittäjä
109 Hämäläinen Mira tilitoimisto-yrittäjä
110 Andersin Mika yrittäjä
111 Hirvonen Juha maanviljelijä, työnjohtaja
112 Koskelainen Harri yrittäjä
113 Särkinen Susanna yrittäjä
114 Virtanen Heidi nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja, henkilökohtainen ohjaaja

Yhteislistoihin kuulumaton valitsijayhdistyksen ehdokas
115 Törmänen Johanna yrittäjä